Meteoroloji'den Son Dakika Kuvvetli Sağanak Uyarısı! 2 Mayıs Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika uyarısına göre Türkiye sağanak yağışa teslim olacak. Peki sağanak yağış ne zamana kadar etkisini gösterecek?

GÜNDEM 02.05.2019, 09:23
Meteoroloji'den Son Dakika Kuvvetli Sağanak Uyarısı! 2 Mayıs Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son dakika duyurusuna göre;

Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Kahramanmaraş bölgelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış kendisini gösterecek.

SAĞANAK YAĞIŞIN KUVVETLİ OLACAĞI BÖLGELER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı duyuruda ise sağanak yağışların kuvvetli olacağı bölgeleri ise İç Anadolu Bölgesi'nin güney ve doğusu ile Tunceli, Elazığ, Diyarbakır ve çevreleri ile Malatya'nın kuzey ve doğusu ile Batman'ın kuzey bölgesi ve Bingöl'ün güney kesimleri olarak açıkladı.

HAVA SICAKLIKLARI

Meteoroloji hava sıcaklıklarının kuzey ile iç ve batı kesimlerinde hissedilecek oranda 4 ila 8 derece düşeceğini ve Doğu bölgelerinde ise herhangi bir değişiklik beklenmediğini bildirdi.

RÜZGAR BEKLENİYOR

Rüzgar ise genellikle Güneybatı bölgesi ile Kuzeydoğu kesimlerinde olmak üzere kuzeybatı yönlerinden hafif, zaman, zaman orta kuvvette kendisini gösterecek.

Ayrıca Akdeniz bölgesinin iç kesimleri ile, İç Anadolu bölgesinin güneyi ve doğusu ile, Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinin batısında rüzgar kendini gösterecek. Söz konusu rüzgarın 40 ila 60 Km/sa hızla esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İstanbul 20 derece

Ankara 17 derece

İzmir 20 derece

Antalya 20 derece

Zonguldak 18 derece

Malatya 23 derece

Diyarbakır 24 derece

Yorumlar (0)