Meteoroloji'den Son Dakika Raporu! Sıcak Hava Dalgası Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika raporu açıklandı. Yağışlı serin havaların yerini sıcak hava dalgasına bırakacağı bildirildi. Hava sıcaklıklarının 2 Temmuz 2019 tarihinden itibaren yoğun olarak etkisini göstereceği duyuruldu.

GÜNDEM 29.06.2019, 18:24
Meteoroloji'den Son Dakika Raporu! Sıcak Hava Dalgası Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika raporu açıklandı ve 30 Haziran 2019 tarihinde Pazar günü gök gürültülü sağanak yağış beklenen bölgeler açıklandı.

Son dakika raporuna göre Marmara'nın doğusunun yanı sıra Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde sağanak yağış etkili olacak.

Yağışların orta kuvvetli olacağı bölgeler Batı Karadeniz (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyı kesimi), Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri olarak açıklandı.

Diğer yandan Doğu Karadeniz kıyı illerinde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) çok kuvvetli zaman, zaman kuvvetli yağışların etkili olacağı bildirildi.

SICAK HAVA DALGASI GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika raporuna göre mevsim normallerinin üzerinde hissedilen sıcaklıkların Pazar ve Pazartesi günlerinde etkisini kaybedeceği açıklandı.

Hava sıcaklıklarının 2 Temmuz Salı gününden itibaren tekrar yükseleceği duyuruldu.

Yorumlar (0)