Meteoroloji'den Son Dakika! Şiddetli Dolu ve Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika duyuruları peş peşe yayımlandı. Buna göre şiddetli dolu yağışına karşı vatandaşların gerekmedikçe dışarı çıkmaması talep edildi. Ayrıca 17 ilde gök gürültülü sağanak yağışın etkisini göstereceği bildirildi.. İşte detaylar...

GÜNDEM 11.06.2019, 17:28 11.06.2019, 17:37
Meteoroloji'den Son Dakika! Şiddetli Dolu ve Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporuna göre; Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde öğleden sonra ve diğer bölgelerde ise gün içinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan uyarı şu şekilde:

"Bugün öğleden sonra Marmara'nın güneydoğusu (Bursa, Bilecik, Sakarya'nın güneyi), İç Ege (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak), Göller Yöresi (Burdur, Isparta), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı), Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak dolu yağışı ile birlikte kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kısa süreli ve yerel yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" 

DOLU UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca Ankara için yayınladığı uyarı mesajında saat 17:00 ile 20:00 arasında gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı beklendiğini bildirdi.

Yorumlar (0)