banner731

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! 29 Kasım 2018 Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetlenmesi ve ani sıcaklık düşüşüyle birlikte pek çok şehirde yoğun kar yağışı beklendiği açıklandı.

GÜNDEM 28.11.2018, 21:17
Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! 29 Kasım 2018 Hava Durumu

Meteoroloji: Bu akşam saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ´ın iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından akşam saatlerinden itibaren Trakya'da karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği duyuruldu.

Yapılan yazılı açıklamada akşam saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetlenmesi ve ani sıcaklık düşüşüyle birlikte Trakya´da (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ´ın iç kesimlerinde) karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği bildirildi.

Kar yağışının aralıklarla Cuma günü sabah saatlerine kadar etkili olacağı tahmin edilirken, vatandaşlar soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (buzlanma, don olayı ve karayollarında meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

İBB de, önümüzdeki 3 gün boyunca sağanak, yer yer kuvvetli yağmur geçişleri ve kuvvetli fırtınanın yaşanmasının beklendiği uyarısında bulundu.

YURT GENELİNDE YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın Marmara,  Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı  ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu  Anadolu ile Gümüşhane çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz  kıyılarında gök gürültülü sağanak, Trakya'da karla karışık yağmur ve yer yer kar  şeklinde olacağı öngörülürken, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir,  Çanakkale, Muğla, Isparta'nın güneydoğusu ve Kuzey Ege kıyıları ile bu akşam  Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Çorum çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu  ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Yorumlar (0)