Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Sıcak Hava Uyarısı! Sıcaklık Artarak Sürecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son hava durumu tahminlerine göre hava sıcaklıklarının artarak devam edeceği bildirildi. Hava sıcaklığının 3 ile 7 dereceği artacağı belirtildi.

GÜNDEM 24.06.2019, 21:39
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Sıcak Hava Uyarısı! Sıcaklık Artarak Sürecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda doğu bölgelerinin yüksek ve alçak basıncın etkisinde belirtildi ve uyarı yapıldı.

Hafta boyunca Trakya ile yurdun kuzeydoğu kesimlerinde kısa süreli olsa yerel sağanak geçişlerinin olacağı diğer bölgelerde ise havanın az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

HAVA SICAKLIKLIĞI 3 İLE 7 DERECE ARTACAK

Hafta boyunca hava sıcaklıklarının ülke genelinde artması ve mevsim normallerinin 3-7 derece üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı sistemle birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının azalması ve mevsim normallerine inmesi öngörülüyor.

YÜKSEK NEM BEKLENİYOR

Bu arada Marmara, Ege ve Akdeniz'in kıyı kesimlerinde, yüksek sıcaklıkla birlikte yüksek nem bekleniyor.

Nemle birlikte hissedilen sıcaklıkların yüksek olması nedeniyle meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yorumlar (0)