Meteoroloji Genel Müdürlüğünden İstanbul’un Ardından Ankara Ve 5 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Meteoroloji İstanbul'dan sonra bir sağanak yağış uyarısını da Ankara için yaptı. Ankara'da sağanak yağışın yarına kadar etkili olacağı tahmin edilirken vatandaşların ani sel baskınlarına karşı dikkat etmesi talep edildi. Konu hakkında açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise; "Vatandaşlarımızı da dikkatli ve tedbirli olmaya davet ediyoruz" dedi.

GÜNDEM 17.08.2019, 16:34
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden İstanbul’un Ardından Ankara Ve 5 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı!

İstanbul'da hayatı durma noktasına getiren sağanak yağış sonrasında yollarda oluşan su birikintilerinde çok sayıda araç mahsur kaldı.

Etkili olan sağanak yağmur nedeniyle İstanbul’da tüm vapur seferleri de iptal edildi ve İstanbul genelinde vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

ANKARA VE 5 İL İÇİN DAHA UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul sonrasında Ankara ve 5 il için daha son dakika sağanak yağış uyarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kırıkkale ve Çankırı'da bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı ifade edildi.

Diğer yandan Ankara, Kırıkkale ve Çankırı için de uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü söz konusu bölgelerde bugün beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların pazar sabah saatlerine kadar devam edeceği açıklandı.

MANSUR YAVAŞ AÇIKLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise kişisel sosyal medya hesabından açıklamada bulundu ve;

"Bugün öğlen saatleri itibarıyla başlayıp, Pazar günü sabah saatlerine kadar Ankara'da sağanak yağış beklenmektedir.

Meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı şehrimiz genelinde hazırlıklarımızı yaptık. Vatandaşlarımızı da dikkatli ve tedbirli olmaya davet ediyoruz." dedi.

Yorumlar (0)