Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Son Dakika Kar Yağışı Uyarısı !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak kar yağışı uyarısında bulunuldu. Yapılan açıklamada kar yağışının ve sağanak yağmur yağışının tüm yurdu etkisi altına alacağı vurgulandı. Yapılan uyarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

GÜNDEM 23.11.2018, 12:01 Batuhan
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Son Dakika Kar Yağışı Uyarısı !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışı ve sağanak yağmur yağışı hakkında bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda yağışların tüm yurdu etkisi altına alacağı ifade edildi.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Söz konusu açıklamada yurdun genelinin parçalı çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, Akdeniz (Isparta ile Antalya'nın batı kesimleri dışında), Doğu ve Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Denizli, Konya, Karaman, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceğinin tahmin edildiği ifade edildi.

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile güneydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olmasının beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genelliklekuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ve orta, Marmara ve Kuzey Ege'de yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

Ankara: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, 10

İstanbul: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 16

Adana: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20

Bursa: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 10

Antalya: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli ile zamanla doğu çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı 6

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı 13 

Yorumlar (0)