Meteoroloji Kuvvetli Yağış Hakkında Bir Kez Daha Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak kuvvetli yağış hakkında yeni uyarı yapıldı. Söz konusu açıklamada Marmara'nın güney ve doğusu ile Muğla, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerindeki yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiği ifade edildi.

GÜNDEM 08.10.2019, 08:16
Meteoroloji Kuvvetli Yağış Hakkında Bir Kez Daha Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği ifade edildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yapılan açıklamada yağışların Marmara'nın güney ve doğusu ile Muğla, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı belirtildi.

Söz konusu açıklamaca hava sıcaklığı hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Açıklamaya göre hava sıcaklığı Kuzey ve iç kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtilirken rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara Bölgesinde kuzeydoğu yönünden kuvvetli eseceği vurgulandı.

YAPILAN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Marmara'nın güney ve doğusu ile Muğla, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerindeki yağışların yerel olarak kuvvetli (30-50 kg/m²) olması beklendiğinden sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yorumlar (0)