Meteoroloji Saat Vererek Uyardı: Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 26 Ağustos 2019 tarihli hava durumuna ilişkin bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bazı iller için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Bu bağlamda bu illerde yaşayan vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

GÜNDEM 26.08.2019, 09:48
Meteoroloji Saat Vererek Uyardı: Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından güncel hava durumuna ilişkin bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada Ağustos ayının son günlerinde hava sıcaklığında yurt genelinde önemli bir değişiklik beklenmediği ifade edildi.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Bunun yanı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Akdeniz ile Tokat, Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. 

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği vurgulandı. 

Rüzgarın genellikle Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege ile iç Anadolu'nun kuzeybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak seseceği de belirtildi.

UYARI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu uyarılarda bulundu: 

"Rüzgarın; Marmara, Ege ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Yorumlar (0)