Meteoroloji Saat Vererek Uyardı ! Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji’den son dakika bir açıklama daha yapıldı ve yapılan açıklamada 4 il için sağanak yağış uyarısında bulunuldu. Söz konusu açıklamada kıyı Ege ve Batı Akdeniz kesiminde beklenen kuvvetli yağışın bu akşam saat 21:00’da başlayıp yarın saat 15:00’a kadar etkisini göstereceği ifade edildi.

GÜNDEM 13.11.2019, 14:32
Meteoroloji Saat Vererek Uyardı ! Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji 4 il için kritik uyarıda bulundu. Konu ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğünden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimlerinde başlaması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinde de devam edeceği belirtildi.

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

Ayrıca yapılan açıklamanın devamında sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren Çanakkale'nin batı kıyıları(Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada), İzmir'in güney ve batı kıyıları (İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Seçuk), Aydın'ın batısı(Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde (Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli olması beklendiği belirtildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafıdan yapılan açıklamada yağışların şiddetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış ananda kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İSTANBUL'DA YAĞMUR BEKLENİYOR

İstanbul’da Perşembe ve Cuma günü yağmur bekleniyor. Ancak yağmurun hafif şiddette ve kısa süreli olacağı belirtildi. Yarın hava sıcaklıkları bölgede 2-3 derece düşse de hafta sonu yeniden sıcaklıkların 22-23 derecelerde olması bekleniyor.

Yorumlar (0)