Meteorolojiden Ankara, Kırıkkale ve Çankırı illeri için son dakika dolu ve sağanak yağış uyarısı!

Meteorolojiden yapılan son dakika uyarılarına göre Ankara, Kırıkkale ve Çankırı il ve çevrelerine dolu ve sağanak yağış uyarısı yapıldı. Vatandaşlara kuvvet sağanak ve dolu yağışlarına karşı tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

GÜNDEM 11.07.2019, 15:19 11.07.2019, 15:42
Meteorolojiden Ankara, Kırıkkale ve Çankırı illeri için son dakika dolu ve sağanak yağış uyarısı!

Meteorolojiden Ankara, Kırıkkale ve Çankırı illeri için son dakika uyarısı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bu 3 il ve bu illerin çevreleri için son dakika dolu ve sağnak yağış uyarılarında bulundu. Vatandaşların dolu ve sele karşı tedbir alınması gerektiğini söyleyen Meteoroloji, yağışların öğleden sonra kuvvetleneceği bilgisinide verdi. 

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından alınan diğer bir bilgiye göre, Ankara, Kırıkkale ve Çankırı illeri haricinde Orta Karadeniz bölgelerinde de gök gürültülü sağanak yağışın olabileceği söylendi. 

Yapılan açıklamalda ''Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde Çorum, Amasya ve Tokat ile Samsun’un iç kesimlerinde yerel dolu yağışı ile birlikte kuvvetli gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor'' denildi.

Yorumlar (0)