Meteorolojiden Flaş Açıklama: İşte Sıcaklığın Artacağı Bölgeler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada hava sıcaklıkları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunuldu. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada iç ve bat kesimlerde sıcaklığın 2 ila 5 derece artarak yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edildi.

GÜNDEM 26.09.2019, 07:46
Meteorolojiden Flaş Açıklama: İşte Sıcaklığın Artacağı Bölgeler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açılamada hava sıcaklığı hakkında önemli bilgi paylaşımı yapıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ

Konu ile ilgili olarak Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Ordu, Tokat, Amasya çevreleri ve Samsun'un doğusunun hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI BÖLGELERDE HAVA SICAKLIĞI ARTACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece artarak, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edildi.

Ayrıca söz konusu açıklamada rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu Bölgesinin güney ve doğusunda öğleden sonra kuvvetli(30-50 km/sa)olarak esmesi beklendiği belirtildi.

Ayrıca meteorolojik bir uyarı bulunmamaktadır. 

Yorumlar (0)