Meteoroloji’den Flaş Sağanak Yağış Uyarısı! Dikkat Günlerce Sürecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son dakika uyarılarına göre Türkiye'nin büyük bir bölümünde sağanak yağışlar etkisini gösterecek... İşte ayrıntılar...

GÜNDEM 07.05.2019, 09:19
Meteoroloji’den Flaş Sağanak Yağış Uyarısı! Dikkat Günlerce Sürecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıkladığı son veriye göre;

Yurdun doğu kesimlerinin ve zamanlar kuzeybatısının parçalı yer, yer çok bulutlu olacağını bildirdi.

Ayrıca Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin doğusu ile beraber Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Şanlıurfa, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde sağanak yağış hakim olacak.

Akşam saatlerinden sonra ise; Marmara, Kuzey Ege ve Eskişehir çevrelerinde sağanak yağış ve zaman, zaman gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağış alacak bölgeler ise; "Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl ve Artvin" olarak duyurdu.

RÜZGAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü rüzgarın genellikle kuzey ile kuzeybatı, Doğu Anadolu Bölgesinin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif olmak üzere ara sıra orta kuvvette eseceğini açıkladı.

Diğer yandan yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice eseceği tahmin edildi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 22 derece.

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve yer, yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22 derece.

İzmir: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve yer, yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25 derece.

Bursa: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve yer, yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25 derece.

Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu 27 derece.

Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden iç kesimleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23 derece.

Yorumlar (0)