banner731

Meteorolojiden son dakika sağanak yağış uyarısı geldi! 6 Haziran’da hava durumu nasıl olacak?

Meteorolojiden 11 il için son dakika olarak sağanak yağış uyarısı geldi! Bayramın 3. Günü olan 6 Haziran’da hava durumu ile ilgili uyarılarda bulunan meteoroloji, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kars ve Ardahan çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış olacağı yönünde bilgiler verdi.

GÜNDEM 05.06.2019, 21:18
Meteorolojiden son dakika sağanak yağış uyarısı geldi! 6 Haziran’da hava durumu nasıl olacak?

Bayram tatilinde program yapan birçok kişi, havaların nasıl olacağını merak ediyor. 6 Haziran’da hava durumu hakkında Meteorolojiden 11 il için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı geldi. Peki yarın hava durumu nasıl olacak? Hangi illerde sağanak yağış bekleniyor? İşte yanıtı...

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; Sakarya, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kars ve Ardahan çevrelerinde yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, yarın havanın Türkiye’nin kuzey ve iç kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Sakarya, Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Ülkenin diğer yerlerinde ise havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın, Doğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa.) eseceği öngörülüyor. (AA)

Yorumlar (0)