Meteotoroloji tarih verdi: Ülke genelinde görülecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yağış beklendiği açıklandı. Meteoroloji tarafından yapılan duyuruya göre Türkiye genelinde yağışlı havanın etkisinin artacağı aktarıldı.

GÜNDEM 20.11.2019, 13:55
Meteotoroloji tarih verdi: Ülke genelinde görülecek!

"Yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor" diyerek uyarıda bulunan Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, uzun süredir hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olduğunu bildirerek yağışlı havanın tüm ülkeyi etkisi altına alacağı belirtildi.

YAĞIŞLI HAVA ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Önümüzdeki günlerde yağışların kendini göstereceğini dile getiren Volkan Mutlu Coşkun, "22 Kasım cuma ve 23 Kasım cumartesi günleri Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde görülecek yağışların 24 Kasım pazar günü etkisini kaybetmesi bekleniyor. 25 Kasım pazartesiden itibaren ise Orta Akdeniz üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve cephe sistemlerinin etkisiyle ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği ve bu yağışların yurdun büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt genelinde yağış beklenmiyor. Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

HAVA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)