Mevlana Üniversitesi Kapatıldı ? Mevlana Üniversitesi Öğrencileri ne olacak?

Mevlana Üniversitesi Kapatıldı ? i Peki kapatılma kararı sonrasında Mevlana Üniversitesi Öğrencileri ne olacak?... OHAL kararı sonrasında çıkarılan KHK ile kapatılan Mevlana Üniversitesi'nin öğrenciler...

Mevlana Üniversitesi Kapatıldı ? Mevlana Üniversitesi Öğrencileri ne olacak?
 Mevlana Üniversitesi Kapatıldı ? Mevlana Üniversitesi Öğrencileri ne olacak?

Konya merkezli Mevlana Üniversitesi ile birlikte bir çok FETÖ bağlantılı üniversitenin kapatılmasına ilişkin Kanun Hükmünde Kararname bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Mevlanaa Üniversitesi içerisinde bulunan 6 fakülte, 2 yüksek okul, 3 üniversite hakkında kapatılma kararı alındı. 2009 yılında kurulan Mevlana Üniversitesi 23 Temmuz 2016 tarihi itibariyle kapatıldı.

 Öğrencilerin devlet üniversitelerine aktarılacağı öğrenildi.

Mevlana Üniversitesi Gevher Sultan Eğitim Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kuruluş işlemleri yürütülmüş ve 07.07.2009 tarihli resmi gazetede yayımlanan 5913 nolu kanunun ek 114. Maddesi ile Konya ilinde kurulan vakıf üniversitesidir. 2010-2011 eğitim-öğretim döneminde eğitim öğretime başlamıştır. 23 Temmuz 2016 tarihinde, Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'yle üniversite kapatılmıştır.

Kamupersoneli.net | Ankara

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 13:25
YORUM EKLE