MHP'de 3 Bin 500'e Yakın Üye, Akşener'in Partisi'ne Katılmak İçin İstifa Etti!

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) iki aydır deprem etkisi yaratacak istifalar gerçekleşti. MHP'de gerçekleşen bu durumun ardından üyelerin açıklamalarının neredeyse tamamı, Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye katılmak için istifa ettikleri oldu.

GÜNDEM 08.10.2017, 10:47 08.02.2019, 18:42
MHP'de 3 Bin 500'e Yakın Üye, Akşener'in Partisi'ne Katılmak İçin İstifa Etti!

Meral Akşener'in parti kuracağını açıklamasının ardından geçen süreç içerisinde, MHP'de istifalar dur durak bilmeksizin iki aydır devam etti.

Koray Aydın'ın İstifası

Akşener'in parti kuracağını açıklamasının ardından Parti başkanlığı seçimlerinde MHP Lideri Bahçeli'ye rakip olan eski Trabzon milletvekili Koray Aydın'ın istifasını verip Akşener'in partisine katılacağını açıklaması MHP içerisinde en büyük deprem etkisi yaratan olay olarak gündeme oturdu.

Diğer önemli isimler olarakta Koray Aydın'ın yanında, MHP'de ağır toplar olarak bilinen Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu'da Akşener'in yanında olacaklarını açıkladılar.

Akşener Parlamenter Sistem Diyor

Meral Akşener, referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığına destek veren Devlet Bahçeli'ye karşıt olarak parlamenter sistem taraftarı bir parti kuracağını, partisinin de ‘milli merkez’ çizgide ‘milliyetçi muhafazakar’ ve ‘Atatürkçü’ olacağını belirtti.

Akşener, Bahçeli'ye Tercih Edildi

Meral Akşener'in yeni partisini kuracağını açıklamasının ardından yani Ağustos ayından itibaren MHP'de istifalar verilmeye başladı. İstifa edenlerin arasında dikkat çekici bir detay olarak ihraç talebiyle disipline sevk edilenlerin olduğu görüldü.

Ayrıca bu istifalarda son dönemlerde genel merkezin AKP'ye yakın politikalar içerisinde yer alması ve bu durumdan rahatsız olan partililerin istifasına neden oldu. Görülen o ki ülkücüler artık iktidar hasreti içindeler ve bahsi geçen bu sebepelerden dolayı da Akşener'in yeni kuracağı parti için istifa etmeleri, Akşener'i Bahçeli'ye tercih etmeleri söz konusu oldu.

3 Bin 500'e Yakın Partili İstifa Etti

Yapılan derlemeler sonucunda Ağustos ayından itibaren MHP'de yaklaşık olarak 3 bin 500 partilinin istifa ederek Akşener'in kuracağı yeni partiye katılacağı bildirildi. İstifa edenlerin arasında önemli yetkililer de yer aldı. Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu'nun yanında eski milletvekili, eski il başkanları ve belediye meclis üyeleri de yer aldı.

İstifalar Yurdun Batı Kesimelerinde!

Yurdun farklı şehirlerinden istifa haberleri geldi. İstifa haberlerinin geldiği iller; Kocaeli, Afyonkarahisar, Eskişehir, Isparta, Çanakkale, Manisa, Balıkesir, Bolu, Mersin, İstanbul, Düzce, Denizli ve Aydın olarak görülüyor.

İstifaların genellikle Batı illerimizde olduğu görülüyor. Sinan Oğan'ın ise Doğu'nun en güzide şehirlerinde biri olan Igdır'dan ihraç edilmişti.

Bazı İllerimizde Gerçekleşen İstifalar:

Aydın MHP'de İstifa

Mersin MHP'de İstifa

Afyonkarahisar MHP'de İstifa

Tekirdağ MHP'de İstifa

Balıkesir MHP'de İstifa

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)