MHP'de İstifa Depremi Daha! Çok Sayıda MHP'li Meral Akşener'in Partisine Katılma Kararı Aldı

Aydın'da Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) üye 460 kişi istifa ederek Meral Akşener'in kuracağı partiye üye olacaklarını açıkladılar.

MHP'de İstifa Depremi Daha! Çok Sayıda MHP'li Meral Akşener'in Partisine Katılma Kararı Aldı

MHP'de son dönemlerde yaşanan toplu istifalara bir yenisi daha eklendi. Aydın'da aralarında milletvekilleri ve il başkanlarının da bulunduğu 20 kişinin disiplin kuruluna sevk edilmesine tepki gösteren 460 üye Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa ettiklerini açıkladılar. 

MHP'DE İSTİFA ZİNCİRİ KIRILAMIYOR

Alınan bilgilere göre, Ağustos ayında aralarında Aydın eski Milletvekili Recep Taner ve 12 partili hakkında partiden ihraç edilmeleri için hazırlanan dosyanın disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından Efeler İlçe başkanlığı tarafından eski il başkanlarından Hasan Muti ve Fevsi Köse’nin de aralarında bulunduğu 8 kişi, partiden ihracı için hazırlanan dosya da disiplin kuruluna sevk edildi. 

Yaşanan bu duruma tepki gösteren 460 üye yaptıkları açıklama ile MHP'den istifa ettiklerini ve Meral Akşener'in partisine katılacaklarını açıkladılar.

''HEP BİRLİKTE BİR YOLA ÇIKMIŞ BULUNMAKTAYIZ''

MHP'li üyeler tarafından alınan istifa kararının ardından konuya dair bir açıklamada bulunan MHP eski Aydın Milletvekili Recep Taner, şu ifadeleri kullandı. “Disiplin kuruluna sevk edildik. Ancak, bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen bir türlü bizle ilgili olan disiplin kararları gelmedi. Biz de bugün burada MHP’den istifa etme kararı aldık.''

''Burada gördüğünüz kişiler MHP ile ilişkilerini kesiyorlar. Bizim artık bu partide yerimiz olmadığı düşüncesindeyiz. Bundan sonraki süreçte Meral Akşener’in yanında olmayı tercih edeceğiz. Dün DSP, ANAP, DP’de AKP’de farklı siyasi görüşlerde siyaset yapan arkadaşlarımızın da bu dümende ve bu oluşumda bize destek vermek için buradalar. Hep birlikte bir yola çıkmış bulunmaktayız. Allah, yar ve yardımcımız olsun.”

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 21:20
YORUM EKLE