MHP'de İstifalar Devam Ediyor! İki İlde Çok Sayıda Kişi İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi'nde, Düzce ve Karabük'te çok sayıda kişi istifa etti.

GÜNDEM 29.09.2017, 20:07 30.09.2017, 01:04
MHP'de İstifalar Devam Ediyor! İki İlde Çok Sayıda Kişi İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisi'nde yaşanan istifaların sonu gelmiyor. Son olarak Düzce ve Karabük'te toplam 180 MHP'li istifa ettiklerini açıkladılar. 

DÜZCE'DE 150 KİŞİ İSTİFA ETTİ

MHP Düzce İl Teşkilatına bağlı 150 kişi partiden istifa ettiklerini duyurdu. İstifa eden grup adına açıklamalarda bulunan Düzce MHP İl Başkanı Cemalettin Yıldız, “Merkez İlçe olarak 150’nin üzerinde dilekçe bugün verildi. Daha önceden dilekçelerini veren arkadaşlarımız var. Zannediyorum Düzce merkez olarak bu rakam 500’ü geçer.'' ifadelerinde bulundu. 

''HUKUK YOLLARIMIZI KAPATTILAR''

Düzce'de istifa sayısının artacağını söyleyen Yıldız konuşmasına şu şekilde devam etti. ''Herkesin malumudur. Biz MHP’de Kasım seçimlerinden sonra 800 delegenin imzasıyla kongre istedik. Fakat sayın genel başkanımız ‘Bin 500 imzada toplasanız kongre yaptırmam’ dedi. Biz adalet aradık ancak Türkiye’de hukuk sistemi iktidarın da desteğiyle her türlü hukuk yollarımızı kapattılar.

Genel başkan adaylarımızın hepsi ihraç edildi. Demokrasiyi yaşatmayacağımız bir yerde ülkücü olarak olmayız. Biz genel merkezde hiç demokrasi görmedik. Sesini çıkartanlar ihraç edildi. Yeni bir parti kurmak mecburiyetinde kaldık. Meral Akşener başkanlığında ülkücü camia yoluna devam edecek. Bu bizim için çok kolay değil. Bugün o dilekçeyi verdiğimdeki acıyı annem öldüğünde çekmedim” 

KARABÜK'TE 30 KİŞİ MHP'DEN İSTİFA ETTİ

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde MHP üyesi 30 kişi yapmış oldukları açıklamalarının ardından Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa ettiklerini duyurdular. MHP Safranbolu İlçe Başkanı Celal Tokatlı, yaşanan istifalara ilişkin bi değerlendirmede bulunarak “Arkadaşlar demokratik haklarını kullanıyorlar. Bizim diyeceğimiz bir şey yok. Allah yollarını açık etsin” dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)