MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: Bir Daha Parlamenter Sisteme Geri Dönüş Yok

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, katıldığı bir kongrede yapmış olduğu konuşmada ''bir daha parlamenter sisteme geri dönüş yoktur'' açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 14.05.2017, 16:11
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: Bir Daha Parlamenter Sisteme Geri Dönüş Yok

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Hatay 12. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Katıldığı kongre kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Semih Yalçın, referandum sürecine ve bu süreçten sonrasına dair açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın konuşmasının ana konusu şu şekilde, 

''BU İŞ BİTMİŞTİR ARTIK''

"11 Ekim'de süreci başlattık ve 16 Nisan'da MHP olduğu için referandum kararı Meclisten geçti. Yine sahaya indik, MHP olduğu için referandumdan evet sonucu çıktı. Bu, halk kararıdır, bu bitmiştir artık. Bir daha parlamenter sisteme geri dönüş yoktur. Bundan sonraki süreçte 'MHP niye böyle bir çıkış yaptı?' diyenlere altını çizerek söylüyorum. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin de dediği gibi bundan sonra MHP müessir güçtür, Türkiye'de siyasetin şekli ve şekillenmesinde danışılacak, sorulacak, yeri geldiğinde ortaya koyduğu duygu ve düşüncelerinin önemsendiği bir siyasi harekettir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)