MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM'nin Yasama Yılı Açılışına Katılmayacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı açıklamalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin doktor tavsiyesi üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisinin yeni yasama yılının başlamasına ilişkin gerçekleştirilecek olan etkinliklere katılamayacağını belirtti.

GÜNDEM 01.10.2019, 12:31 01.10.2019, 12:50
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli TBMM'nin Yasama Yılı Açılışına Katılmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılmayacak.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan açıklama geldi. Semih Yalçın yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Malum olduğu üzere, geçtiğimiz günlerde üst solunum yolları enfeksiyonu dolayısıyla rahatsızlık geçiren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; hastanede kısa süreli bir tedavi görmüş, daha sonra da evinde istirahate çekilmiştir.

TBMM’nin açılışı dolayısıyla meydana gelecek hareketlilik ve siyasetin yoğun gündemi dolayısıyla hastalığının nekahat döneminde yaşayabileceği öngürülen aşırı yorgunluktan uzak kalması gerektiği değerlendirilen Sayın Devlet Bahçeli’nin istirahatleri, doktorlarının tavsiyesi üzerine birkaç gün daha uzatılmıştır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bu sebeple yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM’de gerçekleşecek etkinliklere katılamayacaktır. Bununla beraber, Sayın Genel Başkanımız hızla iyileşmekte, kendilerinin sağlık durumu iyiye gitmektedir."

Yorumlar (0)