MHP, KYK Borçları Faizlerinin Silinmesi İçin TBMM'ye Başvuruda Bulundu!

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'dan yeni bir açıklama geldi. KYK borçlarının faizlerine yönelik olarak açıklama yapan Aycan, TBMM'ye başvuru yaptıklarını bildirdi. Bilindiği gibi KYK borçlarının silinmesi için sosyal medya üzerinden sürekli olarak talepler dile getiriliyordu... İşte KYK borçlarında yaşanan son gelişmelerin ayrıntıları.

GÜNDEM 12.07.2019, 16:22 12.07.2019, 16:55
MHP, KYK Borçları Faizlerinin Silinmesi İçin TBMM'ye Başvuruda Bulundu!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan KYK borçlarına yönelik yeni bir açıklama yaptı.

Aycan kişisel twitter hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımında KYK borçlarının faizlerinin silinmesi adına başvuru yaptıklarını ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan kişisel twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında;

"Yükseköğrenim gençliğinin kullandığı krediye uygulanan gecikme faizinin kaldırılması için KYK ya başvuruda bulunduk." dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) başvuru yapan Aycan'ın Meclis dilekçesinde ise;

"Bilindiği gibi yükseköğrenim gençliği kurumunuzdan öğrenim kredisi almakta, mezun olduktan sonra geri ödemektedir.

Son günlerde yükseköğrenim mezunları gençler mezun olduktan sonra iş bulamadıkları, çalışamadıkları için aldıkları kredi borcunu ödeyemedikleri veya geç ödedikleri, bu yüzdende gecikme faizi uygulandığı ve borç yükünün artması nedeniyle daha büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirtmektedirler.

Bu durumdaki gençler borçlarına sadıktır ve kuruma borçlu olmak istememektedirler.

İstemeyerek borcunu ödeyemeyen ve faiz uygulamasına tabi olan bu gençlerimize bir kolaylık sağlamanızı, en azından faiz yükünden kurtarılmasını veya borçlarını yapılandırarak ödeme kolaylığı göstermenizi bekliyoruz.

Durumu bilgilerinize sunar, yapabilecek bir kolaylığı kredi kullanan gençler adına bekleriz. Saygılarımla" ifadelerinde bulundu.

İŞTE AYCAN'IN PAYLAŞIMLARI

BAŞVURU DİLEKÇESİ TAM METNİ

Yorumlar (5)
Oktay 2 ay önce
Tamamen silinsin. Cumhuriyet tarihi boyunca devletin kasasını, bankalarını boşaltanların , Amerika ve İsviçre bankalarına götürdüklerinin yanında gençlerin KYK borçları devede kulak bile değil!
Samet 2 ay önce
Helal olsun, keşke herkes sizin gibi gençlerin yükünü biraz da olsa azaltacak uygulamalara imza atsa teşekkür ederiz..
Adem punar 2 ay önce
Öğrenciler geleceğimiz en değerli yoldaşlarımızdır.Önergeyi destekliyor kararın önümüze ışık olmasını yüce meclisimizin iradesine bırakıyoruz.
Mahkum eşi 2 ay önce
Bizde ceza indirimi bekliyoruz ama hiç bir çalışma yok sadece vaatler var seçim bitti herşey bitti
Erdal 2 ay önce
Şu gençlere yardımcı olmakbence snguzel şey parası olsa zaten kiredi kulanmaz herkese var Türk gençliğine öğrenciye yok inşAllah biseylet yaparlar, ben öğrenci değilim 50yasinda bir Türk vatandaşının .öğrencilerinin yardım kampanyası yapsalar herkes gönlünden vedr bütçesine göre yardım eder bence bir Esma bile olur gönlüm gençlerden yana Allah yolarin açık etsin