MHP'li Belediye Başkanı Partisinden İstifa Etti!

Çanakkale'nin MHP'li Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin partisinden istifa etti.

GÜNDEM 02.10.2017, 18:55
MHP'li Belediye Başkanı Partisinden İstifa Etti!

Çanakkale'nin Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, yapmış olduğu yazılı bir açıklama ile Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa ettiğini açıkladı. 

GÖKÇEADA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN MHP'DEN İSTİFA ETTİ

Gökçeada Belediye Başkanı Çetin yapmış olduğu yazılı açıklamasında, MHP'de özgür düşünce ile siyaset yapma imkanının kalmadığını ifade ederek bu kararı aldığını vurguladı. Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, yazılı açıklamasında ayrıca siyasi menfaatler için siyaset yapmadığını vurgularken Gökçeada halkına hizmet etmeye devam edeceğini aktardı.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in istifasının ardından yapmış olduğu yazılı açıklama,

"Demokratik hayatın temel unsuru olan partim içinde sadece demokrasiye olan inançlarıyla farklı fikirlere sahip ülke sevdalılarının disiplin kurullarına sevkleri; hatta partiden ihraçlarıyla devam eden süreç; partim içinde özgür düşünce ile siyaset yapma imkanının kalmadığını da göstermiş durumdadır. 

Tüm bu gelişmelerle birlikte bugün şahsım adına ne yazık ki siyasi bir yol ayrımına gelinmiştir. Bizler siyaseti, kişisel menfaatleri için değil aksine idealleri ve hizmet ettikleri halkın gelişmesi için yapanlardanız. Bu inançla sonuç olarak, Gökçeadalılardan aldığımız güç ve destekle yapılan hizmetleri her geçen gün daha da arttıracağımızı, 

Adamızın ülkemizin en nadide, en güzel parçası olması noktasında tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğimizi bildirerek, bugün itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden istifa etmiş olduğumu tüm kamuoyuna saygıyla beyan ederim."

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)