MHP'li Depboylu Yeni Sınav Sistemini Eleştirdi !

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu açık uçlu soruların olduğu sınava ilişkin bir eleştiri de bulundu ve doğru bulmadığını ifade etti.

MHP'li Depboylu Yeni Sınav Sistemini Eleştirdi !

1991'den itibaren 20 yıl MEB kadrolarında rehber öğretmen olarak görev yaptığını belirten MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir basın toplantısı düzenledi. 

MHP'li Depoylu basın toplantısında rehber öğretmenlerin, okul psikolojik danışmanlarının çalışmalarına ilişkin yeni bir yönetmelik hazırlandığını öğrendiklerini söyleyerek, "Sayın MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'in iddia ettiği gibi rehber öğretmenlerin çalışma koşularının sebep olduğu, toplumsal barışın olmadığı bir okul ortamıyla karşılaşmadım." dedi.

"DOĞRU BULMUYORUM"

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu yeni sınav sistemi hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu. MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu konu ile ilgili açıklamasında "Tamamen açık uçlu olan sınav sistemini bir eğitimci olarak doğru bulmuyorum. Bu, yeni kaygılara sebep olacaktır. En başta bende kaygı uyandırıyor. Acaba bu açık uçlu soruları değerlendiren kimler olacak?" dedi.

"ÖĞRENCİNİN İYİLİĞİ"

Ayrıca Depboylu basın toplantısındaki açıklamalarında "Yönetmelikle getirilecek yeni düzenlemelerde öğrencinin iyiliği, çalışmaların verimliliği mi yoksa rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin anlamı ve amaçlarını henüz kavrayamamış olan kişilerin şikayeti sebebiyle rehber öğretmenlerin sahip olduğu imkanların ortadan kaldırılması mı hedeflenmektedir? Eğitimde çözülmesi gereken onca sorun varken, bu sorunların çözümünde öğretmen, öğrenci ve velilere en büyük desteği sağlayabilecek olan rehber öğretmenlerin verimliliğini olumsuz etkileyecek bir yönetmelik hazırlamak ne kadar mantıklıdır? 

Yeni bir yönetmelik hazırlanacaksa bu çalışma psikolojik danışma ve rehberlik alanında uzman yetiştiren akademisyenlerin ve okullarda tecrübe kazanmış psikolojik danışma ve rehberlik mezunlarının katkısıyla düzenlenecek bir çalıştayda gerçekleştirilmelidir. Eminim ki böyle bir çalışma sonucunda hem Milli Eğitim Bakanlığını hem okul psikolojik danışmanlarını, hem de bu hizmetlerden yararlananları daha çok mutlu edecek sonuçlar ortaya çıkacaktır." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE