MHP'li Erhan Usta'dan Şehitler ve Terörle Mücadele Açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta yaptığı açıklamalarında şehitlerin olması terörle mücadeleyi etkilemeyeceğini ifade etti.

MHP'li Erhan Usta'dan Şehitler ve Terörle Mücadele Açıklaması

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta burada bir konuşma yaptı ve "Şehitlerin olması terörle mücadeleyi etkilemeyecektir. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta açıklamalarında dün Genel Kurulda pusula vererek oylamaya katılan 15 milletvekilinin salonda olmadığının tespit edildiğini ve bu durumun hoş olmadığını ifade etti.

"TBMM'NİN SAYGINLIĞINA YAKIŞMIYOR"

Konu ile ilgili olarak açıklamalarını sürdüren MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta açıklamalarında "Bu olay hiçbir şekilde TBMM'nin saygınlığına yakışmıyor. Bunu tasvip etmek de üzerini kapatmak da mümkün değildir. TBMM, Türk milletinin temsil edildiği yerdir. Meclisin saygınlığını azaltacak davranışlardan kaçınmak lazım." ifadelerine yer verdi.

"GEREKLİ DEĞERLENDİRMEYİ YAPACAĞIZ"

Bunun yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı da bir açıklama yaptı. Bostancı açıklamalarında "Oylamalarda pusula verenlerin dışarı çıkmaması gerektiği ifade edildiği gibi pusulaları okunuyor. Burada olmayanlar var ise onlar zaten oylamaya katılmamış sayılıyor. AK Parti grubu olarak pusula veren arkadaşların kesinlikle buradan ayrılmaması, herhangi bir şekilde olmayan kişi hakkında pusula verilmemesi hususunda bir karar ve irade sahibiyiz. Meclisin kuralları hepimiz için önemlidir. İşlerin düzgün bir şekilde sürmesini temin etmek hepimizin boynunun borcudur. Tutanaklar çerçevesinde gerekli değerlendirmeyi yapacağız." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET
ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE