MHP Lideri Bahçeli'den Bedelli Askerlikteki Gün Şartına Eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bedelli askerlik düzenlemesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gün şartını eleştirdi. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 20.07.2018, 21:23
MHP Lideri Bahçeli'den Bedelli Askerlikteki Gün Şartına Eleştiri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendine ait sosyal medya hesabından bedelli askerlik düzenlemesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

MHP Lideri Bahçeli açıklamalarında bedelli askerlikteki gün şartı hakkında eleştirilerde bulundu. Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz... 

DEVLET BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

“Süresi 28 gün olarak belirlenmiş bedelli askerliğin konuşulmasına şahit oluyoruz. Askeri ihtiyaçlar elbette gözetilmiş, dikkate alınmıştır. Meşru herhangi bir sebeple askerliğini yapamayan insanlarımızın yığılması da söz konusudur. Buraya kadar diyeceğim bir şey yoktur. Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. 

Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse ‘yaylalar yaylalar’ türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir. Bedelli olacaksa 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır? Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir.

Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir. Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir.”

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
Şemsi 1 yıl önce
Gerçekten şu 28 gün kararının kaldırılması konusunda çok pasif davranıyorsunuz. Sadece siyasiler değil bedelli bekleyenler de çok pasif.Öğretmeni okuldan doktoru hastaneden akademisyeni tez yazan öğrencilerinden ayırmakla vatana hizmet olmaz. Hezimet olur. Bedelli bekleyenler cimerden yazın. Tbmm edilekçe sitesinden 28 gün şartının kalkması için imzalayabileceğim dilekçeler var. İmzalayın. Çekinmeyin. 28 günlük istikrarsızlığa gerek yok. Zaten devlet işleri hep aksamada. Bir de üstüne 28 günlük aksaklık eklemeyin. Memuru öğretmeni doktoru teknisyeni oraya çekip tutmak anlamsız. Cimer ve tbmm edilekçeye başvurun.