MHP Lideri Bahçeli'den Brunson Açıklaması! Milli Vicdanı Rahatsız Etmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, rahip Brunson'un tahliye kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu konuda çok çarpıcı ifadeler kullanan MHP Lideri Devlet Bahçeli, tahliye kararının milli vicdanı rahatsız ettiğini söyledi.

GÜNDEM 12.10.2018, 20:30
MHP Lideri Bahçeli'den Brunson Açıklaması! Milli Vicdanı Rahatsız Etmiştir

Terör ile bağlantısı olması nedeniyle ev hapsinde tutuklu bulunan ve hakkında tahliye kararı verilen rahip Brunson hakkında MHP Lideri Devlet Bahçeli'den açıklama geldi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yazılı olarak yapmış olduğu açıklaması şu şekilde,

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN BRUNSON AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tanıkların ifadelerin yapmış olduğu değişiklikler nedeniyle tahliye edilen rahip Brunson hakkında verilen bu kararı değerlendirdi. 

Açıklamalarında verilen tahliye kararının milli vicdanı rahatsız ettiğini vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu yazılı açıklaması ise şöyle;

“Ancak Papaz Brunson'un tahliye kararı milli vicdanı rahatsız ve huzursuz etmiştir. İfade değiştiren gizli ve satın alınmış tanıklar, davanın savcısında yapılan değişiklikler soru işaretlerini güçlendirmiş, şaibeleri arttırmıştır. Türkiye aleyhine faaliyetlerin merkezinde yer alan, terör örgütleriyle irtibat ve iltisakı tespit edilen bir şahsın siyasi baskı ve şantajlarla serbest bırakılması geldiğimiz bu aşamada düşündürücü, bir o kadar da esef vericidir. İzmir 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına bir üst mahkemede itiraz hak ve süreci doğal olarak vardır, kuşkusuz bu temin edilmek durumundadır. Rahip Brunson davasının hem hukuki hem de siyasi boyutlarının varlığı her türlü izahtan varestedir. Hukuken sancılı ve sakat bir seyir izleyen mezkur davanın özellikle ABD tarafından Türkiye'ye yönelik tehdit ve baskı aracına dönüştürüldüğü, siyasi ve ekonomik operasyonların bahanesi olarak görüldüğü herkesin malumudur”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)