MHP Lideri Bahçeli'den Çok Sert Barzani Açıklaması! 'Israrında Devam Ederse Kahredici Azabı Tadacaktır''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'ta gerçekleştirilen referanduma ilişkin yapmış olduğu açıklamasında IKBY Başkanı Barzani'ye yönelik çok sert açıklamalarda bulundu.

MHP Lideri Bahçeli'den Çok Sert Barzani Açıklaması! 'Israrında Devam Ederse Kahredici Azabı Tadacaktır''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir takım açılış törenine katılmak için gittiği Manisa'da bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Irak'ta gerçekleştirilen referanduma ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Lideri Bahçeli, IKBY Başkanı Mesut Barzani'ye yönelik çok sert ifadeler kullandı. 

''ISRAR EDERSE DEVAM EDERSE KAHREDİCİ AZABI TADACAKTIR''

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'ta 25 Eylül'de gerçekleştirilen referandumun Irak Anayasası'na aykırı olduğunu vurgulayarak Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye yönelik çok sert açıklamalarda bulundu. 

“Peşmerge yönetimi tarafından yapılan sözde referandum” olarak nitelendirerek, “Hukuksuz olan sözde 25 Eylül komplosunun, Irak Anayasasına göre tartışmalı olarak değerlendirilen bölgeleri de kapsamış olması asıl niyetin ne olduğunu açığa vurmuştur. Bölgede yaşanan kaosu fırsata çevirerek kadim Türk yurtlarına çöreklenmek isteyen Barzani ateşle oynamaktadır. Bu işin sonu kendisi için hayırlı olmayacak, kendi kazdığı kuyuya düşecek, ısrarında devam ederse kahredici azabı tadacaktır” 

''TÜRKİYE KERKÜK'E EL KONULMASINA MÜSADE ETMEYECEKTİR''

MHP Lideri Bahçeli acıkmalarında bölgede oynanan oyunlara dikkat çekerek Kerkük gibi Türkmen nufüsün fazla olduğu şehirlere el konulmasına Türkiye'nin izin vermeyeceğini ifade etti. ''Tavrımızın esası Irak’ı iç çatışmaya götürecek, bekamızı tehlikeye atacak, bölgesel fay hatlarının kırılmasına yol açacak gelişmelere kapı aralayan sorumsuz piyonlaradır.''

''Türkiye, başta Kerkük olmak üzere tarihi Türkmen kentlerine zorla el konulması girişimlerine ve Irak'ın Kuzeyinde Kürdistan'a kapı aralanmasına müsaade etmeyecektir. Telafer, Musul, Kerkük gibi kadim Türk illerini mesnetsiz girişimlerle ele geçireceğini zannedenler, girdikleri yolun yanlışlığını er ya da geç ama mutlaka göreceklerdir” 

''BARZANİ'NİN AMACI DÖRT PARÇALI KÜRDİSTAN'I KURMAK''

PYD/PKK'nın silahlandırılmasını dört parçalı Kürdistan'ı kurmak için olduğunu ifade eden MHP Lideri Bahçeli konuya dair şu ifadeleri aktardı. “Bunca olan bitenlerin esas amacı dört parçalı Kürdistan’ı kurmaktır. Barzani’nin korsan referandumunun ana gerekçesi budur. Irak’ın kuzeyine paralel olarak Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD’nin palazlandırılıp, silahlandırılması da bu yüzdendir”

''ANA HEDEF TÜRKİYE''

Yabancı ülkelerin sözde, referandumu tanımadıklarını ifade eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu ülkelerin PYD/PKK ve Barzani2ye olan desteklerini eleştirdi. “Görünürde hemen hepsi korsan referandumu tanımadıklarını, uygun bulmadıklarını ifade ediyorlar. Ama arka planda Barzani’nin sırtını sıvazlayıp, PKK/PYD’nin önünü açıp, diğer terör örgütlerinin imkanlarını artırmanın hesabını yapıyorlar.''

''Etnik ve mezhep temelli ayrışma ve çatışmaların şiddetlenmesi istenmektedir. Terör örgütleriyle aleni işbirliği yapılmakta, sözde terörle mücadele adına bir başka terör örgütü meşru gösterilmeye çalışılmaktadır. Tüm bunlara karşı uyanık olmak mecburiyetindeyiz. Asla unutulmamalıdır ki hedefteki ana ülke Türkiye’dir. Şimdi Kerkük’teki zulme ses çıkarmazsak, yarın kendi topraklarımızda olacaklara mecbur bırakılırız.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 22:44
YORUM EKLE