MHP Lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Hediye Uçak' Tepkisi

Katar'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye edilen uçak hakkında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki gösterdi. MHP Lideri Bahçeli Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hibe kabul etmediğini vurguladı.

GÜNDEM 20.09.2018, 17:07 20.09.2018, 21:44
MHP Lideri Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Hediye Uçak' Tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gazetecilere bir yemek verdi ve bu yemekte çeşitli açıklamalarda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamalarında Katar’dan hibe edilen uçağın kabul edilmesine tepki gösterdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BUNU KABUL ETMEMELİYDİ

Konu ile ilgili olarak Devlet Bahçeli Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hediye hibe kabul etmeyeceğini ifade ederek uçak ihtiyacı varsa bunun piyasası neredeyse, kendi kaynaklarıyla almanın tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hibe ve hediyenin Türk milletinin kabul edebileceği bir şey olmadığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bunu kabul etmemesi gerektiğini vurguladı.

UÇAK TÜRKİYE'YE HEDİYE EDİLMİŞTİ

Katar Emirliği’ne ait Boeing 747-8 tipi bir özel uçağın, Katar Şeyhi el Sani’nin hediyesi olarak Cumhurbaşkanlığı uçak filosuna katılmıştı. Katar Şeyhi Temim bin Hamed Al Sani’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi Türkiye’ye olan güveni ile Q-BSK tescilli uçağı Türkiye'ye hediye ettiği aktarılmıştı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)