MHP Lideri Bahçeli'den Flaş Af Yasası Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli af teklifi hakkında yaptığı açıklamalarında teklifin, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulduğunu ve Adalet Komisyonunda görüşülmesinin beklendiğini belirtti.

MHP Lideri Bahçeli'den Flaş Af Yasası Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli af yasası hakkında çeşitli açıklamalarda bulunarak bu konu hakkındaki teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulduğunu belirtti.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

Açıklamalarının devamında teklifin Adalet Komisyonunda görüşülmesinin beklendiğini ifade eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Milliyetçi Hareket Partisi olarak af yasası ile ilgili teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) verdik. Mecliste Adalet Komisyonu'nda görüşülmesini bekliyoruz" dedi.

AF YASASI HAKKINDA UMUTLU KONUŞULMAMIŞTI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir görüşme yapmış ve görüşme sonrasında af yasası hakkında pek umutlu konuşulmamıştı. Af yasası hakkında yapılan açıklamada "herkese af çıkaramayız, kişilere karşı işlenen suçları ancak kişiler affedebilir, devletin bunu afetmesi söz konusu olamaz" ifadeleri kullanılmıştı.

Af yasası, Milliyetçi Hareket Partisinin 24 Haziran seçimlerinde vaatleri arasında yer alıyordu. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE