MHP Lideri Bahçeli'den İstanbul'daki Deprem Hakkında Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün İstanbul Silivri'de meydana gelen 5.8'lik deprem hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Bahçeli yaptığı açıklamalarında İstanbul'un muhtemel depremlere hazırlıklı olmasının beka düzeyinde ehemmiyet arz ettiğini vurguladı.

GÜNDEM 27.09.2019, 12:36
MHP Lideri Bahçeli'den İstanbul'daki Deprem Hakkında Açıklama

İstanbul'da dün 5,8 şiddetinde meydana gelen deprem hakkında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamalarında dünyanın en büyük Türk kenti İstanbul’un muhtemel depremlere hazırlıklı olmasının beka düzeyinde ehemmiyet arz ettiğini vurguladı.

DEVLET BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

Devlet Bahçeli'nin bu konuya ilişkin açıklamaları şöyle oldu:

Marmara Denizi’nin Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 şiddetindeki deprem maalesef kaygıları tırmandırmış, korkuları tetiklemiştir. 17 Ağustos 1999 depreminden bugüne kadar tesiri en çok hissedilip tedirgin bekleyişleri kamçılayan sarsıntı dün itibariyle yaşanmıştır.

Ülkemiz deprem kuşağındadır. Bu gerçeği kabul etmekten, buna muvafık gelecek planlaması yapmaktan başka seçenek yoktur. Bilhassa dünyanın en büyük Türk kenti İstanbul’umuzun muhtemel depremlere hazırlıklı olması beka düzeyinde ehemmiyet arz etmektedir.

Coğrafyayı vatan yapan tarihi süreçlerin başında felaket karşısında gösterilen fedakârlık, doğal ve beşeri afetlere karşı sergilenen muhkem ve mutlak direnç gelmektedir. Melanet ve musibetlerin her seviyede engellenmesi milli birlik ve dayanışma ruhunun canlılığına bağlıdır.

Dünkü depremde yaralanan kardeşlerim başta olmak üzere İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımıza ve aziz milletimize şu mübarek Cuma Günü’nde geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür, Türk milleti büyüktür, her sorunun üstesinden gelinecektir.

Şu günlerde sabırlı ve soğukkanlı hareket etmek, felaket tellallarına kulakları tıkamak, sosyal medyadan korku ve yalan haber yaymaya çalışan provokatörlere dikkatli ve uyanık olmak hayati niteliktedir. İnanıyorum ki, deprem risk ve tehlikesine karşı her önlem alınacaktır.

Cenab-ı Allah’tan niyazım her insanımızı, her vatandaşımızı, ülkemizi ve milletimizi afetlerden, belalardan, kazalardan, cefalardan, ezalardan koruması ve kollamasıdır. Aziz milletime ve Türk-İslam alemine hayırlı Cumalar diliyor, bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)