MHP Lideri Bahçeli'den Son Dakika 84'üncü İl Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarında 84'üncü ile ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 10.10.2017, 11:05
MHP Lideri Bahçeli'den Son Dakika 84'üncü İl Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında bir konuşma yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuşmasında gündeme ilişkin konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli açıklamalarında 84'üncü il değerlendirmesinde de bulundu. 

"85'İN HEYECANI KALMAYACAK"

Konu ile ilgili olarak Devlet Bahçeli "Tarihe sırt dönmek bizim harcımız değildir. Mustafa Kemal, Misak-ı Milli'yi Türk milletinin anayasası olarak ilan etmiştir. Misak-ı Milli kuruluş senedidir. Misak-ı Milli, Türk milletinin yeminidir. Varlığının ucu açık sınır alanıdır. Bu yemin yaşatılmalıdır. Bugünden 84'ü söylemeyeyim çünkü 85'in heyecanı kalmayacak." dedi.

"AKLIMIZDAN ÇIKARMAYACAĞIZ"

Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamalarında "Irak ve Suriye dağılırsa biz bu alt üst oluşa seyirci kalamayız. Dışarıdan kalamayız. Misak-ı Milli'nin mirası hakkımız olduğu kadar ecdadımızın bize bıraktığı görevdir. Kerkük'ü, Musul'u, Batı Trakya'yı, Kıbrıs'ı sonsuza kadar aklımızdan çıkarmayacağız." ifadelerine yer verdi.

"OPERASYON BAŞLAMIŞTIR"

Konu ile ilgili olarak MHP Lideri Bahçeli "Astana'da İdlib konusunda uzlaşmaya varılmıştır. Türkiye, Rusya, İran ve Suriye, Heyet Tahrir Şam hususunda anlaşmaya varmışlardır. 7 Ekim'de İdlib'e operasyon başlamıştır. Fırat Kalkanı Harekatı'nın bitiminden yaklaşık 6 ay sonra İdlib gündeme gelmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in geçtiğimiz günlerde yaptığı görüşmelerden sonra İdlib operasyonu başlamıştır. Operasyonun görev tanımı ise Esad rejimi ile muhalifler arasında çatışma yaşanmasını engellemek ve olası ateşkes ihlallerini gözlemlemek şeklinde belirlenmiştir." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)