MHP Lideri Bahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Niyetimiz Yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerel seçimler hakkında AK Parti ile ittifak niyetlerinin olmadığını ifade etti. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 23.10.2018, 11:22 Batuhan
MHP Lideri Bahçeli: Yerel Seçimlerde İttifak Niyetimiz Yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM Grup Toplantısında çeşitli açıklamalarda bulundu. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli grup toplantısında AK Parti ile ittifak açıklamasında da bulundu. Devlet Bahçeli açıklamalarında ittifak niyetinin olmadığını belirtti. 

MHP LİDERİ BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM'nindir. Kararlarına saygı duyarız ancak MHP tekliften asla taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır.

Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Parti içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Yasal zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir.

Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye'nin her seçim bölgesinde yer alacağız.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)