MHP Lideri Devlet Bahçeli: Herkes Haddini Bilecek!

Milliyetçi Haraket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD ile vize krizi yaşanmasına yönelik ABD'li Büyükelçiye ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Herkes Haddini Bilecek!

Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından krizin sorumlusu olarak gösterilen ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'a yönelik MHP Lideri Bahçeli'den sert açıklamalar geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass' a ilişkin ' Herkes haddini bilecek' dedi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN HERKES HADDİNİ BİLECEK AÇIKLAMASI,

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda ABD'nin vize krizine yönelik eleştirilerde bulunurken Türkiye'nin duruşundan taviz vermeyeceğini aktardı. MHP Lideri Bahçeli açıklamalarında ayrıca, ABD'li Büyükelçi John Bass'a yönelikte dikkat çeken ifadeler kullandı.

MHP Lideri Bahçeli'nin vize krizine ilişkin paylaşımları,

- Bir devleti temsilen ülkemizde bulunan yabancı diplomatlar mütekebbir değil, her şeyden önce haysiyetli ve hürmetkâr olmalıdır.

- Türk milleti oyuncak değildir,  bağımlı ve tutsak hiç değildi. Herkes haddini bilecek, görev ve sorumluluklarının hudutlarından taşmayacaktır.

- Türkiye azar yiyecek, aza kanaat edecek, hiddet ve şiddetle, komplo ve karanlık kampanyalarla hizaya getirilecek bir ülke olamayacaktır.

- Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki: “Maddi ve bilhassa manevi sukut korku ve acz ile başlar.” Korku ve acizlik Türk milletine yabancıdır.

- Vize konusundaki ABD’yle yükselen gerilimin düşürülmesi tavsiye ve temennimizdir. Ancak düşmeyecekse bunu biz değil, onlar düşünmelidir.

- Güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru açmak, bu koridora hainleri toplamak isteyenlerin vize krizi yaratması hezeyan ve hüsrandır.

- Türkiye, amirlerinin düdüğünü çalan bir büyükelçinin, iki dudağından çıkıp aba altından sopa gösteren sözlerini hoş görmeyecektir.

Kamupersonel,.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 00:42
YORUM EKLE