MHP'nin Af Teklifi Hakkında AK Parti'den Önemli Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı tarafından MHP'nin af teklifi hakkında bir açıklama yapıldı. Yazıcı açıklamalarında saygı duyduğunu ancak katılmadığını ifade etti. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 26.09.2018, 11:41
MHP'nin Af Teklifi Hakkında AK Parti'den Önemli Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı CNN Türk canlı yayınında çeşitli açıklamalarda bulundu. Hayati Yazıcı açıklamalarında af konusu hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

HAYATİ YAZICI'DAN AF AÇIKLAMASI

MHP23nin af teklifi hakkında Hayati Yazıcı gerekçelere saygı duyduğunu ancak bu gerekçelerin teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisinden geçirilmesi durumunda mutlaka haklı hale getirilen gerekçeler olduğu görüşlerine katılmayacağını ifade etti.

Hayati Yazıcı yaptığı açıklamalarında bu süreçte özellikle FETÖ'cü olarak nitelenen hakim ve savcıların yargısal faaliyetler çerçevesinde oluşturdukları hükümler neticesinde cezaevinde kalanlardan söz edilmesinin bir gerçeklik payı var ama bunun nasıl ayırt edileceğini sorguladı.

Burada 'haksız yargı'dan söz edileceği ifade eden Hayati Yazıcı açıklamalarının devamında haksız yargılamayı giderecek uygulamalar olduğunu karar tashih var, iade-i muhakeme olduğunu ve bunların denenip yapılacağını vurguladı. 

Hayati Yazıcı af teklifi hakkında açıklamalarının devamında "Bu çok karmaşık bir konu. Bunu çok iyi irdelememiz gerekir" ifadelerini kullandı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)