Milletvekili Adayları Dikkat ! Adli Sicil (Sabıka) Kaydınızı e-Devlet Üzerinden Alabilirsiniz

Bilindiği gibi AK Parti Milletvekili adaylığı ücretlerinin belli olduğu iddia edildi. Bunun ardından Milletvekili adaylarının adli sicil kayıtlarının nasıl ve nereden alınacağı araştırılmaya başlandı. Bu kapsamda adayların sabıka kayıtlarını e-Devlet üzerinden alabilmelerine ilişkin uygulama hizmete sunuldu.

GÜNDEM 24.04.2018, 12:38
Milletvekili Adayları Dikkat ! Adli Sicil (Sabıka) Kaydınızı e-Devlet Üzerinden Alabilirsiniz

Milletvekili adaylarının sabıka kayıtlarını nereden ve nasıl alacakları araştırılıyor.  Bu konu ile ilgili olarak Milletvekili adayları sabıka kayıtlarını e-Devlet üzerinden alabilecekler. Bu uygulama bugün hizmete sunuldu.

Adalet Bakanlığının e - Devlet üzerinden sunduğu hizmetler arasına "Adli Sicil Kaydı Sorgulama" bölümü de eklendi. Ayrıca belgenin neden verileceğine ilişkin olan alana ise milletvekili adaylığı eklendi.

ADLİ SİCİL KAYDI ELEKTRONİK ORTAMDAN VERİLİYOR

Konu ile ilgili olarak milletvekili adayları adli sicil kayıtlarını önceki dönemlerde ilgili birimler aracılığı ile alıyordu. Ancak Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından başlatılan çalışma ile milletvekili adaylığı için adli sicil kaydı elektronik ortamdan veriliyor.

Bu çalışmaların tamamlanması ile Adalet Bakanlığının e-Devletten sunduğu hizmetler arasına bir yenisi daha eklendi Buna göre hizmetler arasında "Adli Sicil Kaydı Sorgulama" bölümü de yer aldı. 

UYGULAMA HİZMETE AÇILDI

Böylelikle 24 Haziran'da cumhurbaşkanlığı seçimiyle birlikte yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde milletvekili adayı olacak olanlar adli sicil kayıtlarına rahatlıkla ulaşabileceklerdir. Bu kapsamda adayların adli sicil kayıtlarına e-Devlet üzerinden ulaşabilmeleri hakkındaki uygulama bugün hizmete açıldı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)