Milletvekili Dehşet Saçtı: Gazeteciyi Kafasından Vurdu

İç karışıklığın ve siyasi belirsizliğin bitmediği Haiti'de korkunç bir olay yaşandı. İşsizlik, hayat pahalılığı ve sefalet içinde yaşayan bazı Haitililerin tepkisini bastırmak isteyen Jean Marie Ralph Fethiere silahına sarıldı ve dehşet saçtı. Milletvekili etrafa ateş açtı biri gazeteci olmak üzere iki kişiyi vurdu.

GÜNDEM 24.09.2019, 12:24 24.09.2019, 12:42
Milletvekili Dehşet Saçtı: Gazeteciyi Kafasından Vurdu

2010 yılında yaşanan 7.0 büyüklüğündeki depremin ardından bir türlü toparlanamayan Haiti’de dün herkesi şaşkına çeviren korkunç bir olay yaşandı. Haiti'de saiyasi belirsizlik ve ekonomi dibe çöktü. Haiti’de dün senato başbakanı belirlemek için tekrar bir araya geldi. Bir hafta içinde ikinci kez bir araya gelen vekillerden Jean Marie Ralph Fethiere dün senato binasından çıkarken dehşet saçtı.

Fethiere kendisini protesto eden göstericileri ve soru sormak isteyen gazetecileri gördüğünde bir anda belindeki silahına sarıldı. Tabancasıyla bir anda ateş açmaya başlayan Fethiere ortalığı karıştırdı. Etrafa ateş açan Fethiere bir gazeteciyi yüzünden vurdu. Bunun yanı sıa Fethiere başka bir kişiyi de yaraladı. Associated Press ajansının fotoğrafçısı olarak çalışan Chery Dieu-Nalio kanlar içinde kalırken olay yerine gelen sağlık ekipleri adama müdahale etti.

AÇIKLAMA YAPTI

Doktorlar tarafından sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı. Doktorlar, gazetecinin yüzündeki kurşun parçalarını çıkardıklarını ve Dieu-Nalio’nun sağlık durumunun iyi olduğunu belirttiler. Vekil yaşananların ardından aracına binerek uzaklaştı. Daha sonra vekil bir açıklama yaptı. 

Fethiere açıklamalarında tabancasıyla ateş açtığını dile getirmeden "Militanların saldırısına uğradım. Beni aracımdan çıkarmak istediler ve ben de kendimi korudum. Kendini korumak bir haktır. Silahlı insanlar beni tehdit etti ben de aynı şekilde karşılık verdim" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)