Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan 9.45 Kuralına İlişkin Yeni Öneri

ÖSYM'nin 9.45 kuralı hakkında açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni bir öneri de bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan 9.45 Kuralına İlişkin Yeni Öneri

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul'da gazete ile televizyonların eğitim editörleri ve muhabirleriyle bir araya geldi. Bakan Yılmaz, toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a ÖSYM'nin ÖSYS sınavlarına yönelik adayların 15 dakika önce salonda olma kuralıyla ilgili bir soru soruldu. Bunun üzerine Bakan Yılmaz şu açıklamalarda bulundu;

ÖSYM'YE YENİ ÖNERİ

"Orada şunu söyledik. ÖSYM bundan sonra şöyle yapacak; sınavı 10.15'te başlatınca öğrenciyi 10.00'da çağıracak. Sınav saati 10.00 olup 09.45'te gelinmesi sıkıntı oluyor. 10.00'da başlayacak bir sınava öğrencinin bilmiş olmasına rağmen geç kalması toplum vicdanını yaraladığı konusu herkes mutabakatta. Biz dedik ki bundan sonra sınavı 10.00'da söylediyseniz saat 10.15'te başlatın. Herkes 10.00'da gelmiş olur. Sınavın arasında hiç kimse gelmemiş olur. Bizim önerimizi dikkate alacaklarını söylediler. Biz de takip edeceğiz" 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 20:18
YORUM EKLE