Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Eğitim Öğretim Mesajı

2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılı için mesaj verdi.

GÜNDEM 19.09.2016, 15:33 19.09.2016, 15:38
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Eğitim Öğretim Mesajı
Yaz tatilinin sona ermesinin ardından yeni eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016'da başladı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci okul heyecanını yaşadı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlere, öğrencilere ve velilere bir mesaj verdi. İşte Bakan Yılmaz'ın o mesajı: 

" Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

Nesil yetiştirmek medeniyet inşa etmektir. Ülkemizin geleceğinin inşasında kilit taşı olan eğitim kurumlarının yaşatılmasında, öğretmenlerimizin olduğu kadar ailelerin de büyük emeği vardır. Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmasında ülkemizin en büyük gücü beşeri sermayesidir.

Maarif davamız, her dönemde olduğu gibi, bugün de Türkiye’nin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, fırsat eşitliği içinde, eğitim öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içindeyiz.

Aydınlık Türkiye’nin güvencesi, hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Yeni Türkiye yolunda, okuyan, araştıran, sorgulayan ve en önemlisi akleden bir nesli, yarınlar için yetiştirmektir.

Bu düşüncelerle, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

İsmet YILMAZ
Millî Eğitim Bakanı"

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)