Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Hayalim Tır Şoförü Olmaktı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında küçükken tır şoförü olmak istediğini belirtti. Bakan Selçuk'un açıklamalarının detayları haberimizde...

GÜNDEM 04.11.2018, 16:39 04.11.2018, 19:13 Batuhan
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Hayalim Tır Şoförü Olmaktı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tvnet'teki Ayşe Böhürler ile Türk Kahvesi programına katıldı ve çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında eğitim hayatında annesinin yerinin önemli olduğunu ifade eden Selçuk, 2 yıl önce vefat eden annesini hala yanında hissettiğini söyledi.

"BEN TIR ŞOFÖRÜ OLACAĞIM"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarının devamında lise döneminde 2 ay kadar okuldan kaçtığını, bunun üzerine babası "Okumayıp benim gibi dolmuş şoförü mü olacaksın?" diyerek kendisini dövdüğünü belirtti. Bakan Selçuk babasının kendisini dövdüğünde "Hayır, ben TIR şoförü olacağım" dediğini belirterek lisede bir yıl sınıfta kaldığını, ardından da Ankara Üniversitesi'nde Eğitim Bilimleri Fakültesine devam ettiğini, bu sürede de dolmuş ve taksi şoförlüğü yaptığını vurguladı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Böhürler'in "Çocukluk hayallerinizle bugün geldiğiniz yer uyuşuyor mu?" sorusuna yanıt verdi. Bu bağlamda Bakan Selçuk açıklamalarında "Aslında uyuşmuyor. Benim hayalimde nikelajlı büyük bir TIR'da, TIR şoförü olmak vardı" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)