Milli Eğitim Bakanı Selçuk Herkesi Vazifesini Yapmaya Davet Etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir ilkokul öğrencisi tarafından boş bir kağıt ile kendisine bir lale yapıldığını bu lalenin de vazifeni yap anlamına geldiğini vurguladı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanı Selçuk Herkesi Vazifesini Yapmaya Davet Etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kendine ait sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında ilkokul 4. sınıfa giden bir çocuğunun kendisine uzatılan boş bir kağıdı hemen bir laleye dönüştürdüğünü ve kendisine hediye ettiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu laleyi masasına koyduğunu ve bu lalelin vazifeni yap anlamına geldiğini vurguladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un bu konu hakkındaki paylaşımı şöyle oldu:

BAKAN SELÇUK'UN PAYLAŞIMI

Urfa'da bir kız çocuğu uzattı bu laleyi... 

Dördüncü sınıfa gidiyor. Orada yaptı, gözlerimin önünde. Getirdiğimden beri masamın üzerinde tutuyorum. Baktıkça hayret ediyorum; ona boş bir kağıt vermişiz, o katlayıp laleye dönüştürmüş. boş bir kağıdı elleriyle laleye dönüştürebiliyorlar. 

O zaman bizim o sınıfları lale bahçesine dönüştürmemiz lazım. Bu çiçeği bana boşuna vermiş olmaz; "Vazifeni yap" diyor hepimize nazikçe... 

O yüzden her sabah masaya oturduğumda bu laleye bakıyorum. Sizinle de paylaştım ki; aslı ben de sureti siz de dursun.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE