Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 100'e Yakın Sözleşmeli Öğretmenin Talebi Yerine Getirilecek!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yapmış olduğu açıklamasında sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü talebine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 100'e Yakın Sözleşmeli Öğretmenin Talebi Yerine Getirilecek!

İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı'nın ikinci bölümü Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda görüşülmeye devam ediliyor. 

Tasarı kapsamında söz alan MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, anayasaya göre aile bütünlüğünün esas olduğunu belirterek, kamu kurumlarında mazeret kategorisinde, eş durumuna göre tayinlerin yapıldığını aktardı. 

BAKAN YILMAZ'DAN AİLE BÜTÜNLÜĞÜ AÇIKLAMASI

MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'un sözleri üzerine bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğü taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz yapmış olduğu açıklamasında bu konu ile ilgili olarak 100 öğretmenin taleplerinin yerine getirileceğini aktardı. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın konuya ilişkin sözleri şöyle, 

"100'e yakın öğretmenimiz, sözleşmeli olmasına rağmen aile bütünlüğü dolayısıyla talepte bulundular. Biz bu hafta içerisinde 100'e yakın talebin hepsini yerine getirip aile bütünlüğünü sağlayacağız. Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenlikten dolayı aile bütünlüğü sağlanmıyor diye bir şey yok. Bunun istisnası, daha doğuda atamayı yapmak kaydıyla. Çünkü oradaki öğretmen doluluğuna dikkat ediyoruz."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 22:49
YORUM EKLE