Milli Eğitim Müdürünün Çakarlı Aracına Ceza Yazıp Açığa Alınmıştı ! O Polis Hakkında Yeni Karar Çıktı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci'nin çakarlı lamba olan aracını durdurup ceza yazan polis hakkında idari soruşturma başlatılmıştı. Polis memuru soruşturma ile açığa alındı ve bu durum sosyal medya paltformlarında büyük yankı uyandırdı. Tepkilerin ardından polis memuru hakkında karar verildi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 06.04.2018, 21:20
Milli Eğitim Müdürünün Çakarlı Aracına Ceza Yazıp Açığa Alınmıştı ! O Polis Hakkında Yeni Karar Çıktı

POLİS MEMURU AÇIĞA ALINMIŞTI

Bir polis memuru İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci'nin çakarlı lamba olan aracını durdurup ceza yazmıştı. Bu olayın ardından polis hakkında idari soruşturma başlatılmış ve açığa alınmıştı. Bunun üzerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden bir duyuru yayımlanmıştı. Yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verilmişti:

İSTANBUL MEM'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

"Yazılı, görsel medya ile sosyal paylaşım sitelerinde “Bir Polis Memurunun durdurduğu araca yazdığı ceza nedeniyle görevden uzaklaştırıldığı” içeriği ile yer alan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Olayın 28.02.2018 günü İlimiz Fatih ilçesi Avrasya Tüneli Avrupa Yakası girişindeki kontrol noktasında meydana geldiği, görevlilerimiz tarafından “Usulsüz Çakar Kullanımı” nedeniyle durdurulan bir aracın makul sürede gerekli cezai işlemin uygulanıp 7 gün içerisinde çakarlarını söktürmesi tebliğ edilerek gönderilmesi gerekirken, işlem yapılmadan 50 dakika bekletildiği, ilgili başpolis memuruna telsiz ve telefon vasıtasıyla ulaşılamaması üzerine sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısının kontrol noktasına gelerek durdurulan araca cezai işlemi uygulatıp gerekli tebligatı yaptırdıktan sonra uygulama noktasından gönderdiği belirlenmiştir.

İlgili başpolis memuruna uygulama noktasından sorumlu olmasına rağmen durdurulan aracı işlem yapmadan 50 dakika bekleterek vatandaşa kötü muamelede bulunması, görev yerinde personelin yoklamasını almaması ve görev yerine gelmediği belirlenen 5 personeli üstlerine bildirmemesi hususlarından idari soruşturma başlatılmış, Valilik Makamınca hakkında “Görevden Uzaklaştırma” tedbiri uygulanmıştır."

O POLİS GÖREVİNE DÖNDÜ

İstanbul Valiliğince gönderilen tebliğ yazısı üzerine polis memuru N.Ç. eskiden görev yaptığı Bayrampaşa İlçe Emniyete döndü.

Hürriyet’in gündeme getirdiği haberde polis memuru N.Ç., 28 Şubat tarihinde İstanbul’da durdurduğu çakar lambalı araçla ilgili işlem yapmak isterken, araçta bulunan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü ve yanındakilerle tartıştığı için açığa alınmıştı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)