Milli Piyango Çekilişinde Hile İddiası! Açıklama Geldi

Sosyal medya ve pek çok içerik sitesinde yer alan paylaşımlarda 9 Ekim tarihli Milli Piyango çekilişinde amorti numaralarının belirlenmesi üzerinden eleştiriler yapılmıştı. Ayrıca gün içerisinde sosyal medyada çok konuşulan olan görüntünün ardından Milli Piyango'dan açıklama geldi. Peki milli piyango çekilişinde hile mi var? Milli Piyango çekilişi neden bu kadar çok tartışıldı? İşte detaylar

GÜNDEM 20.12.2018, 23:14
Milli Piyango Çekilişinde Hile İddiası! Açıklama Geldi

9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango çekilişinin görüntüsü sosyal medyada tartışma konusu oldu. İlk amorti numarasının belirlenmesinin ardından ikinci numaranın çekilişi esnasında ilginç bir an yaşandı.

MODERATÖR DÜĞMEYE BASMADAN TOP DÜŞTÜ

İlk amorti numarasının "4" olarak belirlenmesinin ardından sıra ikinci numaranın belirlenmesine geldi. Çekiliş heyeti butona basmadan "6" numaralı topun küreden çıkması ise herkesi şaşırttı.

Daha sonra ise çekiliş heyetinden görevli moderatör, duruma müdahale etti ve butona basmadığı halde topun düştüğünü söyleyerek çekiliş tekrar gerçekleştirdi. Tekrarlanan çekilişte amorti numarası yine 6 çıktı.

TARTIŞMA KONUSU OLDU

Çekilişin gerçekleştiği kürenin arkasında duran bir kişi ise tartışma konusu oldu. Sosyal medyada bu durum ise oldukça tartışıldı. 9 Ekim'de gerçekleşen bu çekilişin görüntüleri internette hızla yayıldı. 

MİLLİ PİYANGO'DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili, Milli Piyango resmi sitesinden bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango Çekilişi ile ilgili olarak bazı basın ve yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti ortaya çıkmıştır:

İdaremiz tarafından düzenlenen şans oyunlarına ait çekilişler halkımıza ve medyaya açık olarak çekiliş heyeti tarafından ve noter gözetiminde gerçekleştirilmektedir. Çekilişlerin tamamı www.millipiyango.gov.tr adresinden canlı olarak yayınlanmaktadır.

İdaremizce düzenlenen tüm çekilişlerden önce, Çekiliş Heyeti ve Noter huzurunda teknik personel tarafından çekiliş kürelerinin kontrol ve testleri yapılmaktadır. Çekiliş küreleri ile ilgilenen teknik personel çekiliş esnasında küreler ile ilgili herhangi bir sorun veya arıza olduğunda anında müdahale edilebilmesi amacıyla arkada hazır bulunmaktadır.

Bahse konu 9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango Çekilişinde de kürelerin kontrolü ve testleri yapılarak canlı yayın çekilişine geçilmiştir.

Çekiliş esnasında top düşürme sepetini açan bobin arızasından kaynaklanan bir sorun nedeniyle butona basılmadan ikinci amorti küresinden düşen numaralı top Çekiliş Heyeti ve Noter tarafından iptal edilmiş, küre içerisine tekrar atılarak çekilişe devam edilmiştir. Aynı numaralı topun tekrar düşmesi tamamen tesadüfen gerçekleşmiş ve çekilişimiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (2)
Nihat 10 ay önce
İnsanların kaderiyle oynamayın!!! Kaç ay öncesine kadar tüm şans oyunları Ankara çankaya veya Ankara civarına çıkıyordu, koca Türkiye'de Ankaradan başka biryer yokmu!!! Ankarada gariban adam kalmadı sizin yaptığınıza göre!!! Ayıp ayıp, insanların şansıyla kaderiyle oynamayın!!! Bırakın kimin nasibi kısmetiyse o alsın, yoksa oynamıycaz artık hiçbir şans oyununu!!!
Cem 10 ay önce
Zaten oynamayı bıraktım hep hille ...