Milli Savunma Bakanı Akar'dan Suriye'ye Harekat Açıklaması: İntikaller Sürmekte

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Suriye'ye harekat hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Akar açıklamalarında harekat ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek intikaller ile hazırlıkların sürdüğünü vurguladı.

GÜNDEM 09.10.2019, 12:24
Milli Savunma Bakanı Akar'dan Suriye'ye Harekat Açıklaması: İntikaller Sürmekte

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Hava Harp Okulu 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'ne katılmak üzere Hava Harp Okulu’na geldi.

Milli Savunma Bakanı Akar, Hava Harp Okulu’na gelişinde MSÜ Rektörü Erhan Afyoncu ve diğer yetkililer tarafından karşılanarak askeri öğrenci tören magasını selamladı.

BAKAN AKAR'DAN HAREKAT AÇIKLAMASI

Bakan Akar burada kendisine sorulan Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekattaki hazırlıklarda gelinen son duruma ilişkin soruyu yanıtladı. Bakan Akar'ın bu soruya yanıtı şöyle oldu:

"Harekat ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, intikaller, hazırlıklar sürmekte. Bunları da komutan arkadaşlarımızla birlikte yakinen takip etmekteyiz. Ancak bugünkü yaptığımız faaliyet de önemli bir faaliyet. Mazisi şan ve şerefle dolu kartal yuvası Harp Okulu'nun 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış töreni var. Harbiyelilerle birlikte olacağız, onlarla yemek yiyeceğiz, sohbet edeceğiz, bu önemli günü birlikte kutlayacağız."

Yorumlar (0)