Milli Savunma Bakanı Canikli'den Kandil Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli terör operasyonları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Milli Savunma Bakanı Canikli açıklamalarında Kandil operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Milli Savunma Bakanı Canikli'den Kandil Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli terör operasyonları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu ve Kandil operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"OPERASYONU SADECE KANDİL OLARAK GÖRMEMEK LAZIM"

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli açıklamalarında terörü ortadan kaldırana kadar Kuzey Irak'ta kalacaklarını hedefe ulaşmadan TSK'nın oradan dönemeyeceğini Kuzey Irak'ta üs bölgeleri kuruluyor, farklı bir süreç oluştuğunu bu sürecin bir yıl önce planlandığını ve operasyonu sadece Kandil olarak görülmemesi gerektiğini ifade etti.

"İRAN'LA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR"

Ayrıca Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli açıklamalarında "Teröristin olduğu her yeri kapsıyor. Bunun içinde bulunduğumuz seçim süreci ile hiçbir alakası yok. İran ile konuştuk. Onların bu konuda güçlü bir söylemi var. Bir ara birlikte yapalım dedik, henüz ilerleme yok. İran’la görüşmelerimiz sürüyor." ifadelerine yer verdi.

SİVİL HASSASİYETİ ÖN PLANDA

Etraftaki komşu ülkelerin Irak da dahil herhangi bir itirazı olmadığını ifade eden Milli Savunma Bakanı Canikli operasyonların sivil hassasiyeti ile yürüdüğünü ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu konuda çok tecrübeli olduğunu ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE