Mısıroğlu'nu Ziyaret Eden DİB Başkanı Ali Erbaş Hakkında Suç Duyurusu

Kurtuluş Savaşı hakkında "Keşke Yunanlar galip gelseydi" diyen ve Atatürk hakkında hakarete varan sözler söyleyen Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Ali Erbaş'ın “görevi kötüye kullanma” ve “suçu ve suçluyu övme” gerekçelerinden dolayı suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

Mısıroğlu'nu Ziyaret Eden DİB Başkanı Ali Erbaş Hakkında Suç Duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi avukatlar tarafından Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında soruşturma ve kamu davası açılması talebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

ALİ ERBAŞ'IN ZİYARRETİ HATIRLATILDI

HKP'li avukatlar tarafından yapılan açıklamada "Bu ziyaretlerle Ortaçağcı gericiler tarafından halkımıza mesajlar verilmektedir" ifadelerine yer verildi. Bunun yanı sıra avukatlar Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 9 Kasım günü Mustafa Kemal ve Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımız’a düşmanlığı ile ün yapan Fesli Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmiş bu ziyaret etmiş ve ziyaretin 10 Kasım günü basına servis edildiği hatırlatıldı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu hakkında avukatlar tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Bu ziyaret basit bir hasta ziyareti değildir elbette! Bu ziyaretlerle halkımıza mesajlar verilmektedir Ortaçağcı gericiler tarafından. ‘Bakın böyle adamlar bizim duygu ve düşüncelerimize tercüman oluyorlar, biz de tam böyle düşünüyoruz’ demiş oluyorlar.

Tabii ki böyle bir ziyarete; yani özünde Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı düşmanlığına sessiz kalmadı HKP. Bu konu ile ilgili bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk ve bir kez daha tarihe not düştük."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel
Aysel - 8 ay Önce

Guzel olmus gorevinden alinsin aldgi tum maaslar devlete tekrar odenmesi gerekir misli ile devlete borclanmali.

Esat
Esat - 8 ay Önce

Milletvekilleri pkk lı teröristleri ziyaret ediyor leşlerin cenazesine katııyor sıkıntı yok diyanet reisi bir alimi ziyaret ettiği için mi dert oldu size sadece ürürsünüz ama kervan yürür

yorgun ak
yorgun ak - 8 ay Önce

önce şu hkp karanlık orta çağ veya ebucehilin coçukları seregil ve eren erdem insanları düşman bilip denize döken amerika ve pkk uşağı olan sezgine ne dersiniz siz mısırlıoğlunun ayak tozu olmazsınız