MSB'den ABD ile Türk Askerinin Münbiç Devriyesine Dair Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin Münbiç kentinde Türk askerinin devriye görevine dair bazı açıklamalarda bulundu. Bu görevler kapsamında ABD'li askerlerin Türkiye'ye geldiğini bildiren MSB'nin açıklamalarının detayları haberimizde.

GÜNDEM 02.10.2018, 23:17
MSB'den ABD ile Türk Askerinin Münbiç Devriyesine Dair Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, ABD ile Türkiye'nin ortak düzenlediği Münbiç devriyelerine ilişkin bir son dakika açıklaması paylaştı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Münbiç devriyelerinde görev yapacak olan ABD askerlerinin eğitimlerine dair bazı bilgiler verildi. İşte o açıklama metni

MSB'DEN MÜNBİÇ DEVRİYESİ AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türk askerleri ile ABD askerlerinin ortak devriyeleri ile ilgili olarak eğitimlerin başladığı duyuruldu. Bu kapsamda ortak devam eden faaliyetlerinin devam edeceğini duyuran Milli Savunma Bakanlığı, eğitimlere başlayacak olan ABD askerlerinin Türkiye'ye geldiğini aktardı. 

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

"Münbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Türkiye ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca önümüzdeki dönemde Münbiç'te icra edilecek müşterek devriye faaliyetlerine yönelik ortak eğitimlerin başlaması ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu eğitimlerin tamamlanmasını müteakip, ortak devriye faaliyetleri başlayacaktır. Bu kapsamda, ABD Silahlı Kuvvetlerinden eğitime katılacak ilk grup personel 2 Ekim 2018 tarihinde Türkiye'ye intikal etmiştir"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)