MSB'den Kara Harp Okulu Hakkında Çıkan İddialara Yanıt Geldi!

İYİ Parti'li Ümit Özdağ'ın katıldığı bir canlı yayında TSK'ya yönelik olarak kullandığı ifadelere MSB'den yanıt geldi. Özdağ'ın Kara Harp Okulu'nda sözde tarikat kavgası olarak lanse ettiği olayın gerçeği yansıtmadığı belirtildi. İşte detaylar.

GÜNDEM 21.08.2018, 09:21 21.08.2018, 09:25
MSB'den Kara Harp Okulu Hakkında Çıkan İddialara Yanıt Geldi!

İYİ Parti'li Ümit Özdağ Cem TV kanalında katıldığı canlı yayında birkaç takım iddialarda bulunmuştu.

Özdağ'ın kaynağı olmadığı ve gerçekleri yansıtmadığı ifadeler kullandığı belirtilerek MSB'den açıklama yapıldı.

MSB'den yapılan açıklamada ise;

"Özel bir televizyon kanalında, 19 Ağustos 2018 tarihinde Kara Harp Okulunda bir takım yapılanmaların olduğuna dair gerçek dışı ve mesnetsiz bazı iddialarda bulunulmuştur.

Kara Harp Okulunda görev yapan tüm personel ile Harbiyelilerin ibadet etme ihtiyacını karşılamak maksadıyla, eskiden olduğu gibi bugün de okul bünyesinde cami ve mescitler bulunmaktadır.

Söz konusu ibadethanelerde imamlık ve müezzinlik vazifeleri vatani görevlerini er olarak yapan personel tarafından yerine getirilmektedir.

Bu kapsamda, imamlık, müezzinlik veya benzeri bir konuda Harbiyeliler arasında tartışma yaşandığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Birbirlerine silah arkadaşlığı, vatan ve bayrak sevgisiyle bağlı subay adayları yetiştiren Harp Okullarımız ilim ve irfan yuvaları olarak görevlerine devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)