banner731

MSB Duyurdu: Yakından takip ediliyor!

Milli Savunma Bakanlığı terör örgütüne verilen 120 saatlik sürenin bitmesine yakın süreçte geri çekilmenin yakından takip edildiğini açıkladı.

GÜNDEM 20.10.2019, 00:22
MSB Duyurdu: Yakından takip ediliyor!

Suriye'de Barış Pınarı Harekatı'na ara veren Milli Savunma Bakanlığı terör örgütlerine verilen 120 saatin bitmesine az bir süre kala açıklama yaptı.

Türkiye ile ABD arasında gerçekleşen anlaşma kapsamında, terör örgütü PKK/YPG'nin 120 saat içerisinde Güvenli Bölge'den çıkmasının yakından takip edildiği bildirildi.

YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR!

PKK/YPG’li teröristlerin 120 saat içerisinde güvenli bölgeyi terk etmesi yakından takip edilirken, bu kapsamda kesinlikle hiçbir engelleme yapılmadığı gibi emniyetle kullanılacak yollar ABD’li askeri yetkililere iletildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde, PKK/YPG teröristlerinin 120 saat içerisinde bölgeden çıkmasını yakından takip etmektedir." bilgisine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda kesinlikle hiçbir engelleme yapılmadığı gibi emniyetle kullanılacak yolların bilgileri ABD'li askeri yetkililere eksiksiz iletilmiştir. Kaldı ki bugün, çoğu ambulanslardan oluşan 39 araçlık bir konvoy, Rasulayn'a emniyetle giriş ve çıkış yapmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi sağlanmıştır. Konuyla ilgili ABD askeri yetkilileri ile yakından koordine devam etmektedir."

Yorumlar (0)